Doğal, sade ve kalıcı güzellik


Kalıcı Makyaj

Her an, her yerde ve her koşulda, daima doğal görünümlü ve makyajlı…
Doğal güzelliğin ölçüsü, sabah yataktan kalktığınızda ve duştan çıktığınızda nasıl göründüğünüzdür. Spor yaparken, yüzerken ve iş yaşamı temposunda, kişisel bakıma özen gösteren hanımların çoğu ne makyaja ne de kuaföre vakit ayırmaktan hoşlanmazlar. Saçlarına biaform yaptırıp kuaförlerine veda ederken, her an yaşama hazır olmak isterler. Tabi bütün bunlar çağdaş kadının güzel görünmekten vazgeçtiği anlamına gelmez.
Kalıcı Makyaj, her koşulda bakımlı olmak isteyenler için çok uygun bir seçimdir. Duşun altında dahi yerinde hafif sürme, dudak kontürü, şekli verilmiş kaşlar sizi yıllarca terk etmez. Kalıcı makyajın tıbbi adı “intradermel-Mikropigmentasyon” dur.

Kalıcı makyajı kimler tercih edebilir?

Kalıcı Makyaj herkese uygulanabilir. Özellikle makyaj yapmaya vakit bulamayan aktif hanımlar, sporcular, kontakt lens kullanıcıları kalıcı makyaja daha fazla ihtiyaç hisseder. Ayrıca doğuştan kaş formu bozuk olan, az olan veya hiç olmayan ve yahut sonradan hastalıkla dökülmüş olanlar bu doğal metot sayesinde uzman kişilerce güzel bir görüntüye kavuşur.
Örneğin beyaz tenli ve sarışın bir insanın kirpikleri, kaşları belirsizdir. Yüzündeki tüm renklerin birbirine yakın tonlarda olması ona soluk bir ifade verir. Bu soluk ve solgun görünümü yok etmek ve ifadeyi belirginleştirmek için, günlük yaşamda gözlere göz kalemi veya eye-liner, kaşlara hafif bir kaş kalemi ve dudaklara ince bir kontür çizilmesi gerekir ve tüm bunlar gün boyunca en az bir iki kere tazelenir. Bu işlemle makyaj kalıcı bir hale getirilir. Her an, her yerde, her koşulda akmadan, bulaşmadan, uğraşmadan makyaj yerinde durur. Öte yandan kirpik ve kaşları seyrek veya renksiz olanlar, düşük kaşlar, ince dudaklar, renk sorunu olan kişilerde kalıcı makyaj görünümü büyük ölçüde düzeltir.